Güven Oto Kiralama | Rent A Car , Araç Kiralama Hizmetleri - Kadıköy Ren a Car | Kiralama Koşulları
Kiralama Koşulları

Kiralama Koşulları

 

SÜRÜCÜ BELGESİ VE KİRALAMA YAŞI SINIRLAMALARI

En az 25 yaşını doldurmus ve 4 yıllık A, B ,C, D, K, P  ehliyet sahibi kişiler  araçları kiralayabilirler.

KİRALAMA SÜRESİ

Minimum kiralama süremiz 3 gün ( 72 Saat ) ‘ tir.

UZUN SÜRELİ KİRALAMA

Uzun sürelemeli fiyatlar icin minimum kiralama süremiz 30 Gündür. 30 günlük cazip fiyatlar icin ofisimizle irtibata

geçiniz.

FİYATLARA DAHİL OLAN VE OLMAYAN HUSUSLAR

Fiyatlara araçların aylık 4bin km sınırı , teknik bakımlar ve yaglama giderleri dahildir.

Fiyatlara Hasar Sorumluluk Sigprtası (kasko), Trafik sigortasi dahildir.

Akaryakıt, Ferdi Kaza Sigortası, Tek-Yön Ücreti, Teslim Etme/Teslim Alma Ücreti, Bebek Koltuğu Ücreti ile %18 Katma Değer Vergisi ayrıca hesaplanır.

Araçlar müşteriye teslim edilirken depodaki akaryakıt miktarı sözleşmeye eklenir. Arac tesliminde akaryakıt miktarı eksik ise kiracıdan talep edilir.

İLAVE SÜRÜCÜLER

Aracın, kiralayan şahıs dışındaki kişi/kişilerce kullanılabilmesi ; ilave sürücü/sürücülere ait Sürücü Belgesi bilgilerinin , ücret karşılığında olmak üzere, Kira Sözleşmesinin üzerinde gösterilmesi ile mümkündür. Aksi durumun belirlenmesi ve/veya her hangi kaza durumunda tüm sigortalar geçersiz sayılarak gerek kiralayan ve gerekse aracı kullanan kişi/kişiler ayrı,ayrı ve müştereken sorumlu tutulurlar. Fiyat ve ayrıntılı bilgi için ofisimizi arayınız.

TESLİM ETME VE TESLİM ALMA

GÜVEN Rent a Car ofislerinin bulunduğu şehir ve beldelerde, belediye sınırları içerisinde olması koşulu ile, araçların müşteriye teslimi ve müşterinden teslim alınması ücretsizdir. Ancak GÜVEN Oto Kiralama ofisinin bulunmadığı şehir ve yörelerde yapılacak teslim etme ve teslim alma hizmetlerine 0,5 krs/km ücret uygulanır. Daha fazla bilgi için ofisimizi arayınız.

TESLİM GECİKMELERİ

Araçların geriye tesliminde 2 saati aşan gecikmelerde 1 günlük kira fiyatı alınır.

SİGORTALAR

GÜVEN Rent A Car, müşterilerini gerek kanunların emrettiği şekilde ve gerekse tercihleri doğrultusunda sigortalanmalarını görev sayar. Bu nedenle iki tür sigortayı müşterilerinin hizmetine sunar. Birincisi ; kanun gereği zorunlu sigorta kapsamında olan Trafik Sigortası , diğeri ise müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusunda güven ve emniyeti sağlamaya yönelik hazırlanan isteğe bağlı sigortalar kapsamındaki Hasar Sorumluluk (kasko), Hırsızlık ve Ferdi Kaza Sigortalarıdır. Ayrıntılı bilgiyi ofisimizden temin edebilirsiniz.

Lastik yarılmaları,cam ve far kırılmaları ve stepne çalınması sigorta kapsamı dışındadır. Ayrıca kaza raporunda aracı kiralayanın %100 kusurlu olması durumunda sigorta geçerli olmaz.

ÖDEME

Kira bedeli sözleşme yapıldıgı anda kiracidan tahsil edilir. Ayrıca kiralamanın gerçekleşebilmesi için kiralayanın mutlaka Diners Card, American Express ,Visa, Eurocard, Master Card , Access veya bilinen diğer kredi kartlarından birine sahip olması gerekir.

TRAFİK CEZALARI

Trafik yasalarına uyulmamasından doğacak her türlü sorumluluk ve maddi ceza kiracıya aittir. Araçların hangi nedenle olursa olsun resmi veya yerel makamlar tarafından tutulması nedeni ile geçecek zaman, sözleşme süresi içerisinde kabul edilir.

HAVAALANI HİZMET ÜCRETİ

Atatürk Hava Limanı Dış Hatlar Terminalinden veya Sabiha Gökcen Hava Limanı Terminalinden  yapılacak kiralamalarda Havaalanı Hizmet Ücreti, ayrıca hesaplanır. Fiyat için bizi arayınız.

ÖNEMLİ NOTLAR

Aracın; alkollü, uyuşturucu etkisi altında yada yasal hız sınırları dışında kullanılmaması gerekmektedir. Aksi takdirde; aracı kullanan tüm hasardan sorumlu tutulur ve aracın tamirde geçirdigi günlerin kira bedelini ödemekle sorumlu olur.

Her hangi kaza veya aracın çalınması durumunda, aracın yeri değiştirilmeden en yakın polis veya jandarma karakoluna başvurularak kaza,hırsızlık ve alkol tespiti raporları alınmalıdır. Aksi halde satın alınan tüm sigortalar geçersiz sayılarak meydana gelen her türlü zarar, 3’cü şahıslara verilen maddi ve manevi kayıpları da içermek üzere kiracıdan tahsil edilir.

Aracın arızalanması veya herhangi bir nedenle desteğe ihtiyaç duyulması durumunda, aşağıdaki telefonlardan yardım temin edilebilir.